Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nabízíme


Víkendové vození a ježdění na ponících dscn0309.jpg

Máte děti, které mají rády poníky? 
Tak pro Vás máme možnost prohlídky stáje, kde jezhruba kolem
40 poníků s hříbaty.
Děti se mohou povozit, nebo zajezdit na ponících na jízdárně.
Vhodné pro děti od min. věku 3-4let (tyto malé děti, však musí mít svého vodiče)
K dispozici je 15-20 hodných poníků (zvyklích na děti) k ježdění
(výšky od 85cm - 148cm)

dscn0461.jpgCo sebou? Pevné nejlépe kotníkové boty, dlouhé kalhoty a helmu (stačí na kolo). Menší děti a děti co neumí jezdit, nebo se bojí, potřebují svého vodiče.
200-300Kč/ 50min/ poník
Dále možnost s poníky procházka do přírody. Děti co neumí jezdit musí mít vždy svého vodiče. Procházka je s průvodcem (dozorem) a musí jít minimálně dva poníci. Vybavení stejné.
400Kč/ 50min/ poník

Kdy?  Vždy po tel. dohodě:
Lucie Odložilová 728 551 300, 730 671 353 (možno i sms a Messenger). 
O víkendech, případně v týdnu mezi 10-14hod, nebo mezi 17-19hod.

dscn2552.jpg dscn1616.jpg 

 Letní pobyty 

Všichni kdo máte rádi zvířátka, ale především koníky a pokud je vám 8-15 let máte možnost strávit s nimi týden o hlavních prázdninách. V tomto týdnu si užijete spoustu legrace, naučíte se základní věci o koních, ale hlavně se budete moci naučit jezdit. Čeká vás spousta her, výlety do přírody, večery u ohně. Vy, co už jezdit umíte, můžete své zkušenosti zdokonalit na vyjížďkách. Ti, kteří jezdit vůbec neumí, nemusí mít strach, pomalu je to budeme učit.

Pravidelné docházka k poníkům do Pony klubu dscn0077.jpg

Docházka Po- Pá 15.00 - 17.00,17.30 (1-2x týdně)
Výuka ježdění je určena dětem od 7-8let, které se chtějí naučit jezdit a starat se o toto nádherné stvoření. Děti se mohou věnovat rekreačnímu nebo závodnímu ježdění.

dscn0105.jpgRekreační ježdění (ježdění pro zábavu): - dítě nepotřebuje jezdeckou licenci 
péče o svého svěřence - ošetřování koní (čištění koní, sedlání, uzdění, vodění), pomoc při vyklízení stájí, dovoz slámy, sena popřípadě úklid v okolí stájí (prostory mezi stájemi, jízdárna, ohrada, buňky)
- Ježdění na lonži (pro naprosté začátečníky) - to znamená, že cvičitel stojí a kůň kolem něj obíhá na lonži (laicky "dlouhý provaz") dokola; jezdec se tedy nestará o koně a může se soustředit sám na sebe; učí se tak správně sedět a později vysedávat
- Ježdění na jízdárně (pro začátečníky) - to znamená ovládat koně, jezdit krokem, klusem a cvalem a další věci potřebné k úspěšnému zvládnutí vyjížďky - na jízdárně je naráz kolem 4-10 dětí na koních
nepojmenovany-32kkk.jpg- Účast na vyjížďkách (pro pokročilé) - to znamená, že dítě bude jezdit na koni v přírodě (po loukách a lesích kolem Olešnic a Bouzova); vyjížďka je vždy přizpůsobena schopnostem a zkušenostem jezdce a koně, což v praxi znamená, že menší děti a začátečníci dostanou hodného a klidného koně a vyjížďka bude celkově pomalejší a spíše po rovinně - skupina jezdců je vedena cvičitelem, který volí cestu i tempo vyjížďky.

Závodní ježdění (účast na závodech) - rychlejší výcvik jezdců pro základ jízdy na koni   
- Příprava na ZZVJ - zkoušky základního výcviku jezdce = jezdecká licence (je nutná pro účast na závodech) - to je na úspěšné zvládnutí praktické části
- Trénink na závody - přiježďování, skákání, zlepšování techniky sedu jezdce, zlepšení pobídek, zlepšení techniky skoku, počítání cvalových skoků před skokem…

Individuální hodina ježdění

Je uskutečňována po domluvě na jízdárně či v terénu jezdí 1-4 jezdci s cvičitelem.    

Dárkové poukazy

nepojmenovany-1.jpg

1, Na hodinovou jízdu na koních (možno i delší)
Možné i pro děti – Jízda na ponících. 

Exkurze – školní výlet

Touto cestou bychom Vám chtěli nabídnout možnost  výletu (školního výletu) spojeného s návštěvou hradu Bouzov, jeskyní v Mladči a v Javoříčku, arboretum Bílá Lhota.
Jedná se o návštěvu – exkurzi chovu poníků( jedná se o jeden z největších chovů ČESKÉHO SPORTOVNÍHO PONYHO v ČR) je zde k vidění kolem 30 – 40poníků včetně hříbátek (každým rokem 5-10 hříbat)
Možnost jízdy na ponících na jízdárně či v kruhovce (2- 4 poníci různých výšek pro malé i velké děti)

nepojmenovany-3.jpg nepojmenovany-4.jpg 

 Pronájem poníků

Tato služba je poskytována členům a představuje přednostní užívání pronajatého koně (sportovního pony) na sportovní sezónu s účastí na závodech.

Ustájení koní

Tuto službu nabízíme členům Pony klubu Olešnice z.s., kteří si u nás chtějí ustájit svého vlastního koně. Mimo to poskytujeme ustájení poníkům, kteří jsou u nás na výcvik v zápřahu i pod sedlem, a klisnám na připouštění. Ustájení zahrnuje ošetřování a krmení koně, pohyb ve výběhu po domluvě.

      img_20120115_162804.jpg       104_1043.jpg       105_9889.jpg