Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZDE je to pro Vás co nám chcete zdělit něco o nynějších i dřívějších ponících a koních z Olešnic. (zážitky, vzpomínky atd.) a odkazy na Vaše stránky, ve kterých se píše o koních z Olešnic  (  je jich docela dost).

Prosím tímto také, co máte poníka či jste měli, nebo pouze o něj pečovali napište nám, nebo pošlete odkaz na stránky...

Předem děkuju !!!

E -mail : odlozilovalucka@seznam.cz

J Vzpomínka na Dafíka  a dvě společné závodní sezóny  

 

J Dafiho jsem poznala jako půlroční hříbě, když jsem začala na podzim 2008 jezdit do Olešek. Krásné žluté hříbě s bílou hřívou a šibalskýma očima.  Tenkrát mě vůbec nenapadlo, že za tři roky to bude můj vysněný závodní koník. Poprvé jsem na něm seděla, když mu byli tři roky.  Byl to krásný zážitek. Ten živej, malej poník se mnou lítal po jízdárně a vůbec si ze mě nedělal žádnou vědu J. Na našem prvním „veřejňáku“ jsme byli 8.10.2011 v Dubicku, kde jsme v „křížkáči“ vybojovali 5.místo. Dafík měl takovou radost, že mě při čestném kolečku dobře cíleným kozlím skokem poslal zlomyslně k zemi. To bylo poprvé, ale zároveň téměř naposledy, co jsem se nechala takto zákeřně sundat ze sedla.  „Kozlíků“ bylo od té doby nespočet, ale já věděla, že musím být stále ve střehu.  Tehdy začala naše společná cesta, plná dřiny, ale hlavně krásných zážitků.  24.března 2012 jsme se vydali na první oficiální závody do Trojanovic. Sice jsme se neumístili, ale byla jsem ráda, že jsme alespoň jeden parkur dokončili čistě. Naši první stužku v sezóně jsme vybojovali týden na to v Dubicku. A to hned krásné 2.místo z parkuru pro poníky. O letních prázdninách nás čekal největší závodní úspěch.  Na Oblastním mistrovství 2012 v Dubicku jsme vybojovali bronzovou medaili. O to cennější, že jsme oba závodili prvním rokem. Svého prvního vítězství jsme se dočkali až v závěru sezóny  na prvních „hobbících“ na Nových Zámkách. Náramně jsme si také užili obě dvě Hubertovy jízdy.  Sezónu 2013 jsme zahájili na Nových Zámkách. První stužku v této sezóně jsme získali opět v Dubicku a opět 2. místo. Našeho prvního vítězství na „ofickách“  jsme se dočkali 4.5.2013 v Hradci nad Moravicí. V soutěži LP na čas na nás nikdo neměl J J.  Poslední společné závody se konali na Nových Zámkách, odkud jsme si odvezli červenou stužku za 3.místo. Naše nádherná společná cesta skončila 22.9.2013. Dafík odjíždí k novým majitelům a já doufám že se tam bude mít skvěle. Nikdy na něho nezapomenu, ON v mém srdci navždy zůstane ♥ ♥ ♥ ♥.        Barča

 

Odkazy na stránky členů PKO

Petra Jurniková stránky ZDE

Lucie Dudová stránky ZDE

Vladimír Sapara stránky ZDE

Bára Podsklanová stránky ZDE

Tereza Eibová stránky ZDE

Marie Zlámalová stránky ZDE

Lenka Dostálová stránky ZDE

Monika Táborská stránky ZDE

 

Odkazy na stránky  bývalých členů PKO ( mají poníka od nás)

Petra a Kamila Smékalová  - Salina stránky ZDE

Petra Přidalová - Luk stránky ZDE 

 

Odkazy na stránky, kde mají poníka od nás

Irvína a Viky stránky ZDE

Liken a Kristýna stránky ZDE

Dambra  stránky ZDE   a    stránky ZDE

Irmína - Jackie stránky ZDE

Del Aifr, Irsina, Irs Enrico stránky ZDE

 

Texty, příběhy o ponících a koních a jejich jezdců...

Vzpomínka je o Likenovi

Na Likenovi jsem jela hodně krát a měla jsem ho ráda. Liken pro mě znamenal hodně, ale když jsem se dozvěděla, že má odjet na půl roku tak jsem celou noc probrečela.Na Likenovi jsem poprvé cválala bez sedla trochu jsem se bála, ale dopadlo to dobře až na tu naraženou ruku.Je to má nejhezčí vzpomínka na Likena.
Napsala  Maruška Zlámalová

 

 Vzpomínky = budoucnost
Cit mě toho tak hodně naučit. Na Citovi jsem poprvé cválala a připadala si jako v pohádce. S Citem se mi hodně dobře jezdilo . Cit je velmi šikovný a mě se líbí nejvíc ze všech koní z Olešnice. Můj nej zážitek s Citem byl, že jsem jednu delší dobu co jsem byla v Olešnici nová, jsem sním hodně jezdila.
Momentálně jezdím kobylku IRV DESIRE s kterou si zatím rozumím a snad to tak i zůstane. S Desire jsem prožila pár hezkých vyjížděk a doufám že to i tak na dále bude pokračovat. Dezouš je teď můj stálý koník na ježdění. A myslím že mě Dezinka naučí i trpělivosti, protože ji hned na poprvé vše nejde.
Napsala Terezka Eibová

 Památka

Pamatuji se jak jsem poprvé přijela do Olešnic a první kůň kterého jsem viděla byl Girdur hned mezi námi vzniklo velikánské pouto...Když jsem na něm jela poprvé tak jsem zjistila, že je to veliký lenoch, ale to mi nevadilo.Toho koně jsem prostě milovala...
Napsala  Maruška Zlámalová

Vendula Rokytová a Sheena.
Vendule je 10let a na Sheeně jezdí asi 3 roky. Minulý rok na podzim pod vedením trenérky Lucky získala pony licenci a letos prvním rokem závodí se Sheenou a s Citem 1. Sheena je poník kategorie S a má 6 roků. Vendy se s Sheenou zůčastnila těchto závodů :
7.3.2010 Frenštát pod Radhoštěm - ZP na styl  - 6.místo
                                                               ZLP na styl - 11.místo
27.3.2010 Halové závody Trojanovice - ZLP -16.místo
                                                                     LP - 4. místo
17.4.2010 Veřejný trénink Radkova Lhota - Pony skokové derby -1.místo
                                                                           Parkur pony - 2.místo
                                                                           Parkur mini - 2.místo
25.4.2010 Žádlovice skoky - bohužel vyloučení pro neposlušnost
25.4.2010 Veřejný trénink Grygov - Parkur do 80cm - 7.místo
                                                             Dvoufázové skákání 80-90cm - 5.místo
Přeji Vendy ať ji ježdění stále baví a ať letos se Sheenou i s Citem ve zdraví zvládnou i další závodění.  Dita Sigmundová - mamkaWink